O firmie DNV Tours Polska

Biuro Turystyczne DNV Tours Polska zostało założone w 1992 roku i od tego czasu datuje się jego obecność w Polsce. Firma ma status organizatora wycieczek i od początku działalności głównym obszarem działania była turystyka przyjazdowa do Polski.

Firma jest organizatorem wycieczek rowerowych, pieszych, autobusowych, jak również obsługuje wycieczki pociągiem specjalnym – Classic Courier. Jest także armatorem jedynego na Mazurach statku hotelowego MS Classic Lady.

Biuro DNV Tours Polska przywozi rokrocznie kilka tysięcy turystów do Polski. W większości są to goście z krajów niemieckojęzycznych. Dodatkowo kilkaset osób zostaje naszymi gośćmi w naszym ośrodku wypoczynkowym.Historia firmy w liczbach

W 1997 roku firma uruchomiła pierwszy tzw. pociąg specjalny, na pokładzie którego nasi goście z zagranicy mogli przemierzać Polskę i zwiedzać nasz kraj. Jest to prywatny pociąg o nazwie Classic Courier, mogący zabrać na pokład do 450 gości.

W 2003 firma wybudowała pierwszy i jak dotąd jedyny na Mazurach statek hotelowy – MS Classic Lady. Statek cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co pozwoliło firmie wydłużyć sezon turystyczny do około 7 miesięcy.

W 2006 przejęliśmy stary zaniedbany ośrodek na Mazurach, w miejscowości Piaski nad jeziorem Bełdany. Ogromnym wysiłkiem i nakładem kosztów wyremontowaliśmy go i uruchomiliśmy Wioskę Rowerową – letni ośrodek wypoczynkowy dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, wypoczynku którego centralnym motywem stał się rower.

W 2009 roku zostaliśmy partnerem niemieckiej firmy czarterującej na Mazurach barki turystyczne, czyli tzw. Hausboaty. Są to łodzie motorowe, przygotowane do kierowania bez uprawnień motorowodnych, posiadające koje sypialne, kuchnie, łazienkę i inne udogodnienia. Słowem – “pływające domki”.

W 2012 kupiliśmy stary zniszczony żaglowiec – Smuga Cienia, który w chwili obecnej przechodzi remont, aby wkrótce pojawić się w nowej odsłonie i nazwie na rynku. Zgodnie z przyjętym w firmie nazewnictwem żaglowiec pojawi się pod nazwą Classic Star.

W 2013 pojawiły się w naszej ofercie dwie własne barki mieszkalne : Anna Lotte i Anna Liese. Na ich pokładzie komfortowy urlop spędzają zarówno goście z zagranicy, jaki i z Polski.Nasze doświadczenie

Firma DNV Tours zajmuje się również organizacją eventów biznesowych dla firm. Jako armator statku pasażersko-hotelowego, oraz właściciel ośrodka mamy możliwość organizacji wszelkich imprez firmowych dla biznesu. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji pobytów i programu dla dużych grup osób, bowiem jednorazowo w każdym organizowanym przez nas pociągu uczestniczy od 280 do 450 osób, dla których zapewniamy transport, noclegi, program, wyżywienie, wszelkie transfery włącznie z rozwiezieniem bagaży do konkretnych pokoi klientów. Nasza długoletnia działalność w tej branży i doświadczenie powoduje, że jesteśmy niezawodnym partnerem i posiadamy odpowiednie umiejętności i możliwości, aby organizować imprezy dla kilkuset osób. Obecnie biuro zatrudnia ponad 14 osób, a siedziba firmy mieści się w Olsztynie. Przy każdej imprezie współpracują z nami praktykanci ze szkół hotelarskich, z którymi chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.